طراحی سایت
پنجشنبه 14 مرداد 1400.

 

اخبار تصویری

 

نقشه آنلاین اصغرآباد

پدافند غیرعامل ، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور

 

"هفته پدافند غیرعامل ، ششم تا دوازدهم آبان ماه  گرامی باد."

 

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به بکارگیری جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است. اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقاء ، استحکامات، استتار، اختفاء، ماکت فریبنده و سازه‌های امن می‌باشد.

در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند، در حالیکه در پدافند عامل مانند سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسئولیت برعهده دارند.


بیانات مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل:

پدافند غیر عامل مثل مصونیت سازی بدن است . از درون ما را مصون  می کند . معنایش این است که ولو دشمن تهاجمی هم بکند و زحمتی هم بکشد و ضرب و زوری هم بزند ، اثری نخواهد کرد . این پدافند غیر عامل نتیجه اش این است . ببینید چقدر مهم است که ما این حالت را در کل پیکره کشور و جامعه در دستگاههای مختلف بوجود بیاوریم . کاری می کنیم که همت ما فقط مصروف به این نباشد که دشمن را منصرف کنیم یا برای مقابله خودمان را آماده بکنیم ، نه ، کاری کنیم که ما مصونیت در خودمان وجود بیاوریم ، این با پدافند غیرعامل تحقق پیدا می کند ، بنابراین ، این مسئله ، مسئله بسیار مهمی است که بایستی راه بیفتد . وظیفه همه ما این است که سعی کنیم کشور را مستحکم ، غیر قابل نفوذ ، غیر قابل تأثیر از سوی دشمن ، حفظ و نگه داریم .


طراحی سایت
پنجشنبه 14 مرداد 1400.
تاریخ شمسی :
الخميس 27 ذو الحجة 1442.
تاریخ قمری :
Aug 05 2021.
تاریخ میلادی :

وب سایت های دولتی

اوقات شرعی

شهروندمسئول=شهرزیبا

تبلیغات سایت