طراحی سایت
پنجشنبه 14 مرداد 1400.

 

اخبار تصویری

 

نقشه آنلاین اصغرآباد

 

 

 

اصغرآباد توسط ثارم الدوله در حدود سال 1300 خورشیدی بنیان گذاری شده و نام این شهر از اصغرمیرزا فرزند ثارم الدوله و از نوادگان ظل السلطان حاکم وقت اصفهان گرفته شده است.

شهر اصغرآباد ( شهر شهیدان ) شهری است زیبا با طراحی شطرنجی شکل معابر و گذرها ، در فاصله 10 کیلومتری غرب شهر اصفهان و از توابع شهرستان خمینی شهر ، در بخش مرکزی دهستان ماربین علیا و در غرب شهرستان واقع شده که از سمت شمال به ارتفاعات غربی خمینی شهر ، از شرق به شهر کوشک ، از سمت جنوب به شهر کهریزسنگ و از سمت غرب به شهر گلدشت محدود شده است و مرز دو شهرستان خمینی شهر و نجف آباد از غرب این شهر می گذرد و با داشتن 75 شهید سرافراز با توجه به نفوس 2500 نفری در زمان دفاع مقدس ، در زمینه نسبت تعداد شهید به ساکنانش در شهرهای استان و حتی کشور رکورددار است .

روستای اصغرآباد از سال 1390 به شهر ارتقاء پیدا کرد و از ابتدای خرداد 1391 شهرداری در آن تأسیس شد . جمعیت این شهر بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 بالغ بر 6876 نفر و 2066 خانوار و وسعت آن نیز (867) هشتصد و شصت و هفت هکتار است که شامل 716 هکتار آن در حریم شهر به صورت باغات بسیار زیبا و 151 هکتار آن در محدوده خدماتی شهر قرار دارد .

دارای باغات میوه شامل گلابی ، زردآلو ، گیلاس ، سیب و ... ( که خشکسالیهای چند سال اخیر صدمات زیادی بر پیکره سرسبزی و طراوت آن وارد نموده است ) با آب و هوایی معتدل و دل انگیز و دارای پارکی کوهستانی با قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری شهرستان و استان اصفهان همراه با چشم اندازی طبیعی و روح انگیز ، واقع در طول جغرافیایی 27/51درجه و عرض جغرافیایی 39/23درجه، ارتفاع 1607متری از سطح دریا ،  تولیدکننده بیش از 80% شیر شهرستان و صاحب کارگاههای چوب و زهوار و منبت و ... با مردمانی مؤمن ، ولایی ، سخت کوش و فداکار ، و جوانانی مستعد رشد و ترقی .

تمام معابر سطح شهر با نام شهیدان مزین شده و اکثر خانواده ها از وابستگان شهدا ، جانبازان ، و آزادگان و در یک کلام مستحق عنوان " شهر شهیدان" و مستحق توجه بیشتر مسئولین محترم اعم از کشوری و استانی و شهرستانی در زمینه تخصیص اعتبارات و توجهات فرهنگی و اقتصادی و علمی می باشد ./

 

 

 

طراحی سایت
پنجشنبه 14 مرداد 1400.
تاریخ شمسی :
الخميس 27 ذو الحجة 1442.
تاریخ قمری :
Aug 05 2021.
تاریخ میلادی :

وب سایت های دولتی

اوقات شرعی

شهروندمسئول=شهرزیبا

تبلیغات سایت