مطالب

مطالب

 

    

آغاز به کار دوره ششم شورای اسلامی شهر از تاریخ 1400/5/14 می باشد.

 

اعضای اصلی:

1- آقای غلامعلی رجبی

2- خانم خدیجه مهرجو

3- آقای محمدرضا مجیری فروشانی

4- آقای حاج رجبعلی جاری نجف آبادی

5- آقای اکبر شمسی کهریزسنگی

 

اعضای علی البدل:

1- آقای اسماعیل جاری

2- آقای حسن حاجیان فروشانی

3- آقای محمدمهدی براتی کهریزسنگی

 

داونلود فرم شماره 39 - آگهی تأیید صحت برگزاری انتخابات

دوره پنجم شورا اسلامی شهر اصغرآباد از 1396/6/1 تا 1400/5/13 فعالیت داشت.

 

اعضای اصلی:

1- آقای اسماعیل جاری

2- آقای محمد ملکی   (ایشان در مرداد 1398 از عضویت در شورای اسلامی شهر استعفاء داده و آقای حسن حاجیان به عضویت اصلی شورا درآمدند.)

3- آقای محمدمهدی براتی

4- خانم خدیجه مهرجو

5- خانم مریم جعفری

 

اعضای علی البدل:

1- آقای محمدرضا مجیری

2- آقای حسن حاجیان

 

اصغرآباد توسط ثارم الدوله در حدود سال 1300 خورشیدی بنیان گذاری شده و نام این شهر از اصغرمیرزا فرزند ثارم الدوله و از نوادگان ظل السلطان حاکم وقت اصفهان گرفته شده است.

شهر اصغرآباد ( شهر شهیدان ) شهری است زیبا با طراحی شطرنجی شکل معابر و گذرها ، در فاصله 10 کیلومتری غرب شهر اصفهان و از توابع شهرستان خمینی شهر ، در بخش مرکزی دهستان ماربین علیا و در غرب شهرستان واقع شده که از سمت شمال به ارتفاعات غربی خمینی شهر ، از شرق به شهر کوشک ، از سمت جنوب به شهر کهریزسنگ و از سمت غرب به شهر گلدشت محدود شده است و مرز دو شهرستان خمینی شهر و نجف آباد از غرب این شهر می گذرد و با داشتن 75 شهید سرافراز با توجه به نفوس 2500 نفری در زمان دفاع مقدس ، در زمینه نسبت تعداد شهید به ساکنانش در شهرهای استان و حتی کشور رکورددار است .

روستای اصغرآباد از سال 1390 به شهر ارتقاء پیدا کرد و از ابتدای خرداد 1391 شهرداری در آن تأسیس شد . جمعیت این شهر بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 بالغ بر 6876 نفر و 2066 خانوار و وسعت آن نیز (867) هشتصد و شصت و هفت هکتار است که شامل 716 هکتار آن در حریم شهر به صورت باغات بسیار زیبا و 151 هکتار آن در محدوده خدماتی شهر قرار دارد .

دارای باغات میوه شامل گلابی ، زردآلو ، گیلاس ، سیب و ... ( که خشکسالیهای چند سال اخیر صدمات زیادی بر پیکره سرسبزی و طراوت آن وارد نموده است ) با آب و هوایی معتدل و دل انگیز و دارای پارکی کوهستانی با قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری شهرستان و استان اصفهان همراه با چشم اندازی طبیعی و روح انگیز ، واقع در طول جغرافیایی 27/51درجه و عرض جغرافیایی 39/23درجه، ارتفاع 1607متری از سطح دریا ،  تولیدکننده بیش از 80% شیر شهرستان و صاحب کارگاههای چوب و زهوار و منبت و ... با مردمانی مؤمن ، ولایی ، سخت کوش و فداکار ، و جوانانی مستعد رشد و ترقی .

تمام معابر سطح شهر با نام شهیدان مزین شده و اکثر خانواده ها از وابستگان شهدا ، جانبازان ، و آزادگان و در یک کلام مستحق عنوان " شهر شهیدان" و مستحق توجه بیشتر مسئولین محترم اعم از کشوری و استانی و شهرستانی در زمینه تخصیص اعتبارات و توجهات فرهنگی و اقتصادی و علمی می باشد ./

 

 

 

پروردگار متعال و مهربان را بسیار شاکرم که توفیق خدمتگزاری به مردم شریف، شهیدپرور و ولایتمدار اصغرآباد را به بنده عطا فرمود. همچنین از اعتماد و حمایت همه عزیزان، خاصه روحانیت معزز، استاندار محترم، نماینده­ ی ارزشمند مردم فهیم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار محترم شهرستان خمینی شهر، رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر اصغرآباد، خانواده گرانقدر شهدا و جامعه ایثارگران شهر نیز بسیار سپاسگذارم.

همانگونه که در برنامه­ های خود به اعضای محترم شورای اسلامی و کارکنان و همکاران پرتلاش خودم در شهرداری عنوان نمودم، نگاه من به فردای شهر اصغرآباد، نگاه انسان محور، خِرَدگرایانه با تکیه بر نظر متخصصین است و معتقدم که این شهر با تحقق برنامه های کوتاه مدت و میان مدت، توانایی نیل به آرزوهای بزرگ اما دست یافتنی را دارد.

امید است توفیق همراهی و همدلی همه شما عزیزان، دلسوزان، فرهیختگان، نخبگان، بزرگان شهر در مسیر توسعه پایدار شهری، نصیب اینجانب شود تا با توکل و لطف حضرت باری تعالی، به مدد استفاده از خِرَد جمعی و مشارکت و معاضدت تمامی شهروندان گرامی در جهت دستیابی به شهری شاداب، سالم، اَمن و مناسب برای سکونت و زندگی تلاش نمائیم. لذا این شعار زمانی تحقق می­یابد که متقابلاً شهروندان عزیز، مجموعه شهرداری را به عنوان خادمین خود بدانند.

در مجموعه مدیریت شهری بر آن هستیم که شهر اصغرآباد را با توجه به ظرفیت و پتانسیل موجود با برنامه­ریزی­ها و مساعی هوشمندانه و استفاده از تجارب گذشته و فراهم ساختن امکانات مناسب برای شهروندان و توجه به مسائل و موضوعات فرهنگی و اجتماعی شهروندی، همپای توسعه و عمران شهری به جایگاه واقعی خود برسانیم و با روحیه جهادی و اجتناب از حواشی و منیّت­ها، آنچه شایسته این شهر و در خور شهروندان نجیب و دوست داشتنی است را فراهم نمائیم.

حقیقت آن است که برنامه‌ریزی فرهنگی و سرمایه‌گذاری در بخش اجتماعی و فرهنگی در یک شهر نقش بسیار مهم‌تری در مقایسه با سرمایه عمرانی ایفا می‌کند و ثابت شده است که در نظام مدیریت شهری، هر چه سرمایه فرهنگی و اجتماعی افزایش یابد، موجب تقلیل هزینه‌های اجرایی و عمرانی نیز می‌شود. بر همین اساس باید در کنار کارهای عمرانی و زیباسازی فضای شهری به مسأله فرهنگ شهروندی و ارتقای آن با برنامه‌ریزی مناسب توجه کرد؛ زیرا در صورت تحقق این هدف می‌توان به جذب توریست و گردشگر پرداخته و از منافع آن برخوردار شد.

شهر اصغرآباد شهری است که آوازه مردانگی، فضل و بخشش مردمانش، زبانزد عام و خاص است. شهری که لاله های سرخ شهادت، آذین و نشانه پیروی از ولایت سرخ ائمه را نشان می دهد؛ شهری که با تقدیم فرزندانی غیور، شجاع، متفکّر و دلاور در طول هشت سال دفاع مقدس، وفاداریش را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد.

معرفی این شهر در ابعاد مختلف دینی، تاریخی، مذهبی و غیره، بهبود و ارتقای زندگی شهروندان، زیباسازی فضای سبز شهر در اولویت اقدامات اینجانب و مجموعه شهرداری می‌باشد. از خداوند منان مسئلت می نمایم ما را در ضل توجهات حضرت بقیة الله الاعظم از جمله خدمت گزاران صدیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار دهد.             ان­شاءالله          

آرزومندم با استعانت از پروردگار متعال در سایه رحمت بی­منتهای اسلام و در راستای دستیابی به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در ظل توجهات خاصه ولی عصر حضرت بقیه الله(عج) و تحت زعامت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه­ای(مدظله العالی)، و حمايت مسئولين و همراهي و همدلي شما همشهريان مهربان و دلسوز در آينده شاهد خدمات بيشتر و بهتر ، و شكوفائي هرچه تمام تر این شهر بوده این چند صباح امانتداری را با عزت و سربلندی به پایان برسانم.

پیروز و سربلند باشید.    ان شاء ا...

رضا غلامرضایی

شهردار اصغرآباد

تماس با ما

  • استان اصفهان ، شهرستان خمینی شهر خیابان امامت شهرداری اصغرآباد
  • کد پستی : 8435131445
  • 031-33574701
  • 031-33574702
  • 031-33574703
  • شماره پیامک : 3000130014
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار سایت

امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
کل بازدید
4129
11121
53221
243506
332445
6941830

IP ادرس : 3.238.116.201
2024-07-24 10:24

شعار سال

شعار